Hoppa till innehåll

Inspirationshelg med Berit Simonsson

Frikyrkorna i Heby Kommun inbjuder gemensamt till Inspirationshelg med Berit Simonsson 3-4 mars i Harbo Missionskyrka.

Berit Simonsson är en mycket duktig och uppskattad förkunnare och inspiratör i OAS-rörelsen. Denna helg undervisar hon utifrån temat ”Bibeln, en var dags bok”. Syftet är att inspirera oss till att (för)bli ett läsarfolk!

Tider för helgen:
Lördag
13.00 Lovsång och Seminarium 1
14.30 Fika
15.15 Seminarium 2
16.30 Middag (anmälan senast 25/2)
19.00 Kvällsmöte
Söndag
11.00 Gudstjänst, Barnens gudstjänst, Kyrkfika

Varmt välkomna!

Det kostar inget att delta, däremot finns fika och mat till självkostnadspris. För middagen krävs anmälan till kontaktpersonen i var församling eller till anna@harbomissionskyrka.se. Dock senast 25/2.